Ролеркостер им помага на луѓето да исфрлат камења од бубрезите

0

Верувале или не, луѓето можат да се ослободат од песок во бубрезите или од поситни камчиња само со возење на оваа луда железница. Толку е едноставно.

Затоа, ако имате песок или ситни камчиња во бибрезите, заборавете на операцијата и упатете се кон Дизни Ворлд – таму ќе ја најдете лудата железница што им помогнала на многу луѓе.

57ea30ebed951

Истражувањата покажале дека токму возењето на Big Thunder Mountain Railroad во Дизни Ворлд може да ја заврши работата на хирурзите. Авторите на новата студија, објавена на 26 септември во Journal of the American Osteopathic Association, забележале дека неколку нивни пациенти пријавиле дека ги исфрлиле камчињата откако се возеле на овој ролеркостер во светот на Дизни на Флорида. Според нивните испитувања, еден маж го исфрлил каменот по три последователни возења на истата луда железница.

57ea30ec4a9a4

 

Испитувачите додале дека возењето на лудата железница може да им помогне и на пациентите што поминале ласерски третман за разбивање и намалување на камењата во бубрегот.

123

Што ќе одберете – луда железница или операција?

 

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот