„Риголето“ вечерва повторно во МОБ

0

Оперската претстава на Џузепе Верди „Риголето“ заради поради големиот интерес на публиката, вечерва повторно ќе биде изведена во Македонската опера и балет.

Настапуваат: Борис Трајанов, Наде Талеска, Зоран Сотиров, Владимир Саздовски, Ернес Ибраимовски, Диме Петров, Билјана Јосифов. Васко Здравков, Дарко Нешовски, Ана Ројдева – Талевска, Марија Наумовска , Славчо Димовски и гостинската од Србија – Вишња Радосав, под диригентска палка на Бисера Чадловска.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.