Ревија на кинески филмови во Скопје

0

Институтот „Конфуциј“ при универзитетот „Св Кирил и Методиј“ организира Ревија на кинески филмови која ќе се прикажува во просториите на Кинотеката на Македонија од денеска па до 20 мај. Ова претставува одлична можност да се проследат проекции на филмови од поновата продукција на НР Кина реализирани од светски реномирани режисери во кои играат познати актерски имиња.

Влезот за сите проекции е бесплатен за посетителите.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот