Прва изложба на младите уметници од Крива Паланка

0

Во уметничката галерија во Градскиот музеј во Крива Паланка вчеравечер беше отворена изложбата “Млади кривопаланечки уметници”.

Ова е прва заедничка изложба на млaдите уметници од Крива Паланка. Содржи триесетина дела од седум млади академски сликари и графичари: Христина Стојчевска, Пепица Јаначковска – Стојчевска, Анета Стојчевска, Маја Јаќимовска, Јорданчо Ристовски, Ален Алексовски и Стефан Јакимовски.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот