Прв пат во историјата – Хиџаб на модната недела во Њујорк

0

Индонезиската дизајнерка Aniesa Hasibuan сакала го прикаже хиџабот во едно поинакво светло и да му покаже на светот дека овој дел од облеката може да биде многу елегантен, допадлив и тренди.

14408376_10211182898196140_1082046343_o

Младата дизајнерка е првата Индонезијка која има прилика да претстави своја колекција на ваков голем моден настан. Публиката била воодушевена бидејќи сите модели на бината биле проследени со бурен аплауз.

Погледнете ја нејзината колекција во продолжение:

 

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.