Промоција на романот „Бродот. Конзархија“ на Томислав Османли

0

Вечер во галеријата на Младинскиот културен центар – Скопје ќе биде промовиран најновиот роман на писателот Томислав Османли, „Бродот. Конзархија“. Промотор на книгата ќе биде проф. д-р Ферид Мухиќ.

Ова е трет роман на македонскиот писател Томислав Османли, кој припаѓа на најмалку застапениот жанр во македонската литература, негативната утопија.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот