Промоција на книгата 100 МОИ РЕЦЕПТИ од Лилјана Илиева

0

Во недела(24 јануари) со почеток од 10:30 минути, во продавницата на Топ Шоп во Сити Мол, 2 кат, Лилјана Илиева, една од најистакнатите членки на Мои рецепти, ќе одржи промоција на нејзината книга-готвач каде ќе најдете 100 нејзини одбрани деликатеси.

Тие се поделени во пет категории: Теста, Предјадења, Главни јадења, Десерти и Зимници. Во нивното подготвување таа најчесто користи секојдневни состојки, кои успешно ги комбинира за да се добие извонреден вкус. Дојдете на промоцијата и уживајте во готвењето!

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.