Промоција на книгата со критики и есеи „Светлинска““

0

Денеска напладне, во мултимедијалниот културен центар „Матица екслузив“ ќе биде промовирана книгата со литературни критики и есеи „Светлинска“ од проф. д-р Кристина Николовска, издание на издавачката куќа „Силсонс“ од Скопје.

Во оваа книга составена од девет тематски циклуси Николовска застапува теми од областа на литературата и на творештвото на истакнати македонски и балкански писатели. Промотор на „Светлинска“ ќе биде поетот и литературен критичар Ефтим Клетников.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот