Промоција на книгата „Посланија и риданија“ од Кочо Топузоски

0

Вечер, со почеток од 19 часот, во мултимедијалниот културен центар „Матица екслузив“ ќе биде промовирана поетската книга „Посланија и риданија“ од Кочо Топузоски, издание на издавачката куќа „Дијалог“ од Скопје.

На страниците од своето најново поетско дело авторот застапува седумдесеттина песни, во кои пее за судбински теми од нашата историја и сегашност.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот