Промоција на книгата „Ловци на светулки“ од Вера Калин

0

Во среда, 7 декември, со почеток во 19:00 часот во Кафе барот Концепт 77 ќе се одржи промоција на најновото дело на Вера Калин, автор на веќе култната книга во современата македонска литература „Бездомникот со златен часовник“.

Во најновото дело „Ловци на светулки“ Вера Калин го раскажува нашето секојдневие, со современи ликови и мудри зборови.

 

Концепт 77

Рузвелтова 37

среда, 7 декември

19:00 часот

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.