Промоција на книгата „333 Афирмации” на Катерина Ангеловска

0

На 22 февруари со почеток во 19:30  во Public Room ќе биде промоцијата на книгата „333 Афирмации” на Катерина Ангеловска во издание на Издавачки центар ТРИ.

Станува збор за прво дело на авторката, за кое таа вели :

„Оваа мала збирка од 333 афирмации е за секој што ја прифаќа идејата дека во него лежи моќта за сѐ што сака да создаде. Ако верувате дека можете да го постигнете невозможното, и тоа благодарение на сопствените потенцијали, тогаш верувајте – ве очекуваат магични награди“.

Повелете на добро вино и потпишување на книга.

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот