Пролетна танцова димензија: Скопјани играа милонга во парк

0

Убавото сончево време и доаѓањето на пролетта изминатата недела дополнително ги поттикна скопјани да го посетат градскиот парк за да се опуштат и да ги наполнат баретиите за тековната работна недела.

Дека времето и тоа како влијае на расположението, а сочевите зраци праќаат позитивна енергија, покажа јавниот настан пред популарно нареченото месето школка каде се танцуваше милонга.

Насмевките, дружењето, музиката и танцувањето во двојки, дополнително го разубавеа и онака преполниот градски парк.Ваквите настани за момент може да не однесат кон една сосема поинаква димензија од секојдневието, затоа кога ги има, вреди да се биде дел од нив.

Во продолжение погледнете каква беше атмосферата:

1546226_10207922052080986_3464315528531580174_n

10325416_10207922053921032_4196807144091973024_n

1546226_10207922052080986_3464315528531580174_n

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот