Производ на неделата: Walkmaxx Adaptive женски чизми

0

Студениот период наметнува нов стил на облекување, бара топла облека, зимски реквизити и топли обувки кои ќе ви пружат чувство на удобност. Но, не секогаш тоа одговара на сечиј вкус за облека.

Сега, благодарение на новите Walkmaxx Adaptive женски чизми нема повеќе да го имате овој проблем. Сега вашиот стил на облекување нема да трпи големи промени бидејќи со нив ќе имате можност да изгледате средено и во тон секогаш.

Љубител сте на смирени тонови на бои, на пример кафената? Во тој случај еве една предлог комбинација за вас која ќе направи да изгледате префинето и привлечно.

15284812_1256647454374361_8467093281758486478_n-1

Високите женски Adaptive чизми се идеални за да бидете активни во текот на зимата. Уживајте во придобивките од заоблениот и флексибилен ѓон кој се прилагодува на формата на стапалото, обезбедувајќи удобност и поддршка во текот на целиот ден.

wm_adaptive_winter_boots_high_women_02

На вашите стапала секогаш им треба одмор, затоа не се двоумете и почувствувајте што значи вистинска удобност со Walkmaxx Adaptive.

Тие се дизајнирани првенствено за оние кои имаат проблеми да ги најдат идеалните обувки. Нивните стапала се или премногу високи, или премногу широки, па стандардните чевли им се неудобни и тесни, но, на подолг рок можат да бидат причина и за посериозни проблеми.

wm_adaptive_winter_boots_high_women_03

Обувките Walkmaxx Adaptive линијата се прилагодуваат на индивидуалната форма и ширина на стапалото, додека пак заоблениот ѓон ја намалува болката и заморот.

Помага во намалување на болката во долниот дел од грбот, ги тонира мускулите, го намалува притисокот на колената, влијае и на намалување на чувството на тешки нозе и помага во намалување на отокот исто така.

wm_adaptive_winter_boots_high_women_01

Сега имате одлична можност да ги набавите по специјална цена со 50% попуст за само 2.490 ден. Кликнете ТУКА и одберете ги вашите чизми!

Придружете им се на милионите задоволни корисници ширум светот и дознајте што значи вистинска удобност.

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот