Производ на денот: Перница Golden Dreams Јуниор

0

Сонот е многу важен за секојдневната функционалност, не само кај нас возрасните, туку и кај децата. Наспано дете е весело и среќно дете. А за квалитетниот сон придонесуваат и реквизитите кои се користат. Досега ви претставивме неколку, а денеска ви ја претставуваме Дормео перницата Golden Dreams Јуниор која е нежна и обезбедува соодветна поддршка на вратот на вашето дете.

Комбинацијата од полнење со Велслип микровлакна и Силпур проткаен во навлаката, му дава на вашето дете свежа средина за спиење. Перницата се пере на 60 степени, температура на која се уништуваат прашинските грини.

Велслип микровлакната се многу мали, неверојатно нежни и воздушести. Нивната уникатна структура на воздушни џебови додава дополнителен волумен на перницата.

Силпур третманот во навлаката на перницата ви ги нуди природните антибактериски придобивки од среброто, обезбедувајќи долготрајна чистота и свежина.

Висината на перницата можете да ја прилагодите на индивидуалните потреби на вашето дете. Направена е од  100% полиестер, а дименизијата е 40Х60цм.

Можете да ја нарачате веднаш на следниот ЛИНК и да ја добиете со попуст од 50%.

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот