Производ на денот: Gymbit Vibra Roller 2 in 1 – Ролер за масажа

0

Имате проблеми со болки во телото, се чувствувате заморни и имате потреба од масажа секој ден? Има решение – повеќенаменски ролер за масажа кој ќе ви помогне за намалување на болката и ќе ја зголеми циркулацијата на крвта.

Обичните ролери од пена им помагаат на меките ткива на телото (мускули, тетиви, лигаменти). Овој ролер има дополнителни вибрации кои ви нудат зголемена удобност  и целото вежбање ќе биде сосема друго искуство.

Кога го масирате вратот, вибрациите помагаат во релаксација на напнатите мускули, како што споменавме и претходно ја зголемува релаксацијата, ослободува од заморот и многу други бенефиции. Ергономската форма овозможува максимална удобност и прилагодување, може слободно да се стави на стол или софа.

Наоѓа голем употреба во пилатес, јога или за вежби за истегнување.

Ролерот е удобен и ефикасен, има лесно копче за вклучување кое ви овозможува да го користите без или со вибрации.

Масажата е под притисок, ја користи тежината на телото. Со нанесување притисок на одредени телови од телото вие може полесно да им помогнете на мускулите да закрепнат и да се вратат во својата нормална функција, тоа значи да бидат повторно еластични, здрави мускули кои се подготвени да работат во секој момент.

Ако сте физички активн и редoвно тренирате, vibra ролерот ќе ви овозможи закрепнување од тренинг, асистенција при разградување на мускулните јазли, ја враќа нормалната циркулација и функција на крвта. Длабоката компресија на мускулите овозможува нормален проток на крвта и враќање на здравите ткива. Целта на секоја техника за корекција или закрепнување е да ви помогне да се вратите во форма и нормално да функционирате, како ништо да не се случило.

Нарачајте го ВЕДНАШ и добијте го со попуст од 47%. Сега можете да го имате овој повеќенаменски ролер за масажа и почувствувајте ја промената.

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот