Производ на денот: Flavorchef кујнски систем

0

Дали сте посакале да имате еден кујнски апарат кој има повеќе функции? Секако дека е така, посебно ако сте љубител на готвењето. Ви го претставуваме Delimano FlavorChef кујнскиот систем кој ви ги решава главоболките во кујната. Тој заменува неколку апарати во вашата кујна – сечко, ренде, мелница, миксер за тесто, блендер, апарат за вакумирање и многу повеќе!

Направете место за апаратот на иднината. Со него ќе можете да подготвувате вкусни оброци.

Што се можете да направите?

Можете да сечете тенки парчиња или да рендате зеленчук, овошје и многу други работи, сечкајте и дробете мраз, чоколадо или поголеми количини на зачински билки,блендирајте овошје и зеленчук или пак пасирајте супи, подгответе домашно песто, подгответе тесто за вашите омилени торти и колачи, но можете да подготвите тесто и за леб, сечете го местот на ситни парчиња, можете да мелете мелете јатки, кафе, зачини ида ја вакумирате храната.

Се прашувате како?

Со уникатниот додаток за вакумирање кој ви овозможува побрзо да ја процесирате храната.  Откако ќе завршите со основната подготовка, можете да го користите додатокот за вакумирање за да ја заштитите храната од оксидација. Зачувајте ја нејзината свежина и уживајте во вкусот подолго време.

Delimano FlavorChef Кујнскиот систем има Flavorquick технологија која автоматски ја прилагодува моќноста и брзината на сечилата!

Многу е едноставен за употреба бидејќи работи со едно копче, има две брзини и пулс функција. Многу од неговите делови можете да ги измиете во машина за садови, што е уште една олеснителна околност.

Фактот што заменува 9 кујнски апарати го прави идеален за штедење бидејќи секој од нив може да ве чини многу поскапо, а воедно заштедувате и простор.

Нарачајте го сега на следниот ЛИНК и искористете го попустот од 50 проценти!

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот