Пробајте да ја скратите косата!

0

Додека бевме малечки, нашите мајки ни ја растеа косата и ни плетеа плетенки. Во тинејџерскиот период ги испробавме сите можни форми и бои на коса. Кога пораснавме, се одлучивме за подолга коса, бидејќи кога немаме време да ја средуваме, само ја врзуваме во коњско опавче или во лабава пунџа и автоматски имае фризура.

Но, треба да знаете дека долга коса не стои добро на сечие лице и долгата коса може да ве направи да изгледат безживотно, бледо и да ги сокрие убавите црти на лицето.

Разговарајте со вашиот фризер за тоа која должина најдобро би во стоела. Бидете храбри и направете промена. Кратката коса може да ве подмлади, да ве разубави и да добиете повеќе комплименти за вашиот изглед за разлика од претходно.

Доколку ви недостига храброст, само погледнете ги овие жени кои ќе ви покажат дека скратувањето на косата може да биде најдобрата одлука која ќе донесете ова лето. А на плус четриесет степени полесно е да функционирате со кратка коса.

2566605-Desktop19-650-1466488308 2566655-Desktop21-650-1466488308 2566705-Desktop14-650-1466488308 2566755-CJCiCSDW8AAor1z-650-1466488308 2566855-Desktop22-650-1466488308 2566905-dfgbfd-650-1466488308 2566955-Elena272-650-1466488308 2567055-dfh-650-1466488308 2567105-dfgg-650-1466488308  2567205-333-650-1466488308 2567255-36-650-1466488308 2567305-11350581_687441351362613_8837011260496980481_n-650-1466488308 2567355-10-650-1466488308

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот