Пристига француската верзија на серијата „Сексот и градот“

0

„Иако французите го чуваат во строга тајност целиот проект, благодарение на нашите колеги во Хрватска ние успеавме да дознаеме нешто повеќе за серијата која потсетува на популарната серија „Сексот и градот.“ – пишува elle.rs

Netflix ни носи нова серија на малите екрани, која се одвива во Париз, градот на заљубените, снимана на француски јазик.

Романтичната комедија која се уште нема наслов, раскажува за триесет годишна девојка која е сингл и неуспешно или помлаку успешно поминува низ низа љубовни приказни.

Сценариото за оваа серија го носи потписот на успешниот ТВ – сценарист Крис Ланг.

Journal.hr

Според описот, медиумите и критичарите ја прогласија серијата како француска верзија на американската серија „Сексот и градот“, и токму поради тоа, едвај чекаме да дознаеме како ќе изгледа француската Кери Бредшо и со нетрпение ги очекуваме модните комбинации од францускиот животен стил.

Извор: elle.rs

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.