Природен напиток кој за 10 дена топи 5 килограми

0

Постојат многу начини за слабеење и повеќето од нив вклучуваат здрава исхрана и вежбање. Затоа постојат и многу диети, и дел од нив се многу ефикасни, а дел не.

Сепак, најдовме рецепт за слабеење кој се прави од природни состојки, а кои скоро сите ги имаме дома, и притоа не се скапи.

Најдоброто од сè е што ќе ви требаат само 5 минути да го подготвите и без потреба да се изгладнувате за 10 дена можете да изгубите и до 10 килограми, секако, зависно од тоа колкава количина масти има вашето тело.

Потребно ви е:

60гр магдонос

1 лимон

1 шолја вода

Подготовка:

Исечкајте го магдоносот. Исцедете го целиот сок од лимонот. Ставете ги состојките во блендер. Додајте ја водата и изматете ја смесата.

Како се пие:

Секогаш се пие свеж, веднаш штом се разбудите, пред првата чаша вода или пред појадокот. Пијте го ова 10 дена. Кога ќе поминат десетте дена, направете пауза од десет дена и повторете ја постапката ако сакате да изгубите уште некој килограм.

Најинтересно од сè е што се потребни само 5 минути да го подготвите, а помага да согорат калориите, и притоа телото не ги губи потребните витамини и минерали.

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.