Принцезите на Дизни ги заменија манекенките на модните писти

0

Никој не може да одолее на убавината на Снежана, Пепелашка, Мулан или пак Бела…

Грчкиот уметник Grigori Masouras, познатите менекенки од кампањите на Балман, Долче и Габана, Марк Џакобс и многу други ги замени со ликовите на познатите принцези од Дизни цртаните.
Тој го прави тоа на едноставен начин без користење на фотошоп, само ги замнува ликовите на моделите со оние на цртаните карактери.
zenski-magazin-lifestyle-zabava-dizni-princeze-na-modnoj-pisti-1 (3)Така на кампањата на Балман наместо Kendal Jener и Gigi Hadid може да ги видите црнокосата Мулан и Бела.
Снежана и Лошата Кралица се најдоа на пистата на брендот Долче и Габана, а Alessamdra Ambosio од модната писта на Балман беше заменета со ликот на Пепелашка која го претставува моделот во друштво со својот Принц.
zenski-magazin-lifestyle-zabava-dizni-princeze-na-modnoj-pisti-1 (4)
Gregori Masouras овој интересен прокет го постира на својот Инстраграм профил а го именува како  #AnimationinReality.  Него го следат сите познати брендови токму поради креативна идеја што ја претстави на социјалните мрежи.
zenski-magazin-lifestyle-zabava-dizni-princeze-na-modnoj-pisti-1 (5)
zenski-magazin-lifestyle-zabava-dizni-princeze-na-modnoj-pisti-1 (6)
zenski-magazin-lifestyle-zabava-dizni-princeze-na-modnoj-pisti-1 (7)
zenski-magazin-lifestyle-zabava-dizni-princeze-na-modnoj-pisti-1 (8)
zenski-magazin-lifestyle-zabava-dizni-princeze-na-modnoj-pisti-1 (9)
При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.