Primavera – пристигна пролетта во Dormeo

0

Сакате да се наспиете, да имате квалитетен сон?

Во тој случај ви треба квалитетен производ од DORMEO. Овојпат, ви ја претставуваме Primavera класичната перница која ќе ви обезбеди убав сон.

Primavera перницата е има патент на страната, кој ви дава можност да го зголемите или намалите полнењето во однос на тоа како вие сте навикнати да спиете.

На ваков начин ќе можете да ја прилагодите висината и цврстината. Без оглед на положбата во која спиете, Primavera перницата ќе се прилагоди на вашите потреби.

Има одлични термални карактеристики и неверојатно меки. Долготрајноста и цврстината на памукот е надополнета со мекоста, обезбедува одлична циркулација на воздух – како да спиете на облаци.

Често пати сите ние штом се разбудиме наутро се жалиме на болки во вратот, на замор иако само што сме ги отвориле очите. Има причина за тоа – старата перница веќе е полна со делови од изумрени клетки од кожата и прашина, така што не е баш погодна за вашето здравје!

Заради оваа причина, DORMEO препорачува менување на перницата на секои 2 години. Ако перницата на која спиете има повеќе од две години – кликнете веднаш на Dormeo и нарачајте ја новата Primavera перница, сега со 59% намалена цена.

Убаво да спиете 🙂

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот