Престижот има ново име – Warendorf кујни!

0

Добрата кујна мора да има комбинирани и практични решенија за сместување на садовите, намирниците и убавиот дизајн.

Потребно е квалитетот секогаш да биде на прво место и да нема простор за слободни импоровизации.

csm_107031_HR_e10c8a774a__1471345902_79.125.221.165

Тука настапува германскиот бренд Miele.

Уште од 1973г. Miele die küche произведува кујни со врвен квалитет. Денес познати како Warendorf за чиј бренд дизајнираат познати светски дизајнери кои секогаш ја имаат предвид визијата на клиентите.

Кујната како соба за сопствено задоволство се прилагодува на индивидуалниот стил и потребите на корисникот.

Warendorf-flagship-store-by-Blocher-Blocher-Shops-Dusseldorf-Germany-03__1471346013_79.125.221.165

Со избраните бои и избраниот материјал може да биде совршено интегрирана во секој ентериер и секако да ги исполнува функционалните барања, во малите, но и во големите простори, како и оние интегрираните во отворен план.

content-warendorf-kuechen-2-kueche-front-w16-2x__1471345981_79.125.221.165

Предноста Warendorf кујните е тоа што се правени по мерка на Miele апаратите.

Во стилот може да има варијација, секако по желба на купувачот. Можат да бидат во класичен стил или пак во модерен стил каде ima забележителни површини со рамни линии, во различни бои..

Bild3__1471345919_79.125.221.165

Дизајнот е засебен за секој простор и секој клиент поединечно, а производството на кујните е во Германија.

Што се однесува до материјалот, тука можете во целост да се опуштите и да имате доверба, бидејќи има опција за сјаен медијапан, стакло, инкос, фурнири од егзотично дрво кои го потенцираат просторот….

Warendorf-flagship-store-by-Blocher-Blocher-Shops-Dusseldorf-Germany__1471345935_79.125.221.165

Што ги прави поразлични Warendorf кујните од останатите?

Изработката на самиот корпус – тој е изработен од едно парче кое се склопува без заштрафување, а има гаранција до 30 години, додека вратничките до 5 години.

Многу е поедноставно кога знаете каде да се обратите за да го добиете тоа што го посакувате. Warendorf кујните се идеално решение за сечиј кујнски простор.

Бидете уникатни и единствени бидејќи престижот има ново име – Warendorf!

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот