Предлог капути за оваа сезона

0

Додека температурите неконтролирано опаѓаат, сите ги враќаме дебелите џемпери, меките шалови и зимските капути во нашите гардеробери. Иако моментално се наоѓаме на мост измеѓу есенска и зимска сезона, сепак ова е период кога е дозволено да се носи сè од тексас јакна до зимски капут.

Разбијте го есенското сивило и облечете капути во светли бои, како што се сината, жолтата, боја на вишна или нежно розева боја. Нема да погрешите и ако одберете некоја нијанса на крем.

Во прилог може да погледнете неколку идеи:

 

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.