Правилна нега на кожата во есен

0

Сувата кожа често е непријатна на допир, некогаш може да биде и знак за постоење на некоја посериозна состојба во телото.

Оваа појава се случува како резултат од изложување на штетните надворешни влијанија кои вклучуваат: ладно време, загаден воздух, ветар, висока или пак ниска влажност како и капење во топла вода.

Најчесто оваа појава е привремена и не претставува сериозен проблем, но ако не се третира правилно може трајно да ја оштети структурата и скалпот на вашата кожа. Може да предизвика појава на дамки и брчки, црвенило, а со допир на бактерии испуканата кожа може да предизвика и инфекции.

Негата на кожата во есен е од особено значење и затоа се препорачува редовна посета на козметички салони кои ќе ви овозможат исклучителен третман со високо квалитетни козметички препарати кои ќе го спречат овој непријатен процес и ќе ја снабдат кожата со потребните витамини, важни за одржување на кожата, овозможувајќи и на истата и заштита во текот на целиот ден.

Салонот Полена во Скопје ви овозможува третмани со високо квалитетни препарати кои превентивно влијаат и ја негуваат вашата кожа, ја заштитуваат од штетните надворешни влијанија, а резултатите од третманите се видливи веднаш.

Закажете го вашиот третман и негувајте ја вашата кожа правилно, одржувајте ја здрава и хидратирана.

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.