Практични совети како да изгледате убаво секој ден

0

Кога немате доволно време на интервенирате во изгледот,а сакате да изгледате убаво, во тој случај потребни се неколку кратки практични освети како да изгледате подготвено, убаво и средено секој ден.

Чиста чанта

749305-650-1448125003-sposoby-otteret-ruchku-ot-sumki2

На сунѓер нанесете мешавина на вода и оцет и нежно тријте над флеката од ташната или пак нечистотијата која се собирала извесен период.

Чист накит

749205-650-1448125003-ringpolish

Ова се однесува само на делот од накитот кој не е драгоцен, односно ако сте љубител на бижутерија. Ставете на внатрешноста од прстенот лак за нокти, нека се исуши веќе нема да мора да се грижите за тоа дека ќе ви остави траги на прстот.

Флеки на облеката

748605-650-1448125003-Kapnuli-zhirom-na-futbolku-Ispolzujte-destkij-talk-chtoby-izbavitsya-ot-pyatna

Бебешката пудра е одлична за ова.

Собрана облека при перење

747905-650-1448125003-1409583295_shirt_gross_und_klein_800x450_high

Ова може секому да се случи. Земете во еден голем сад и растворете бебешки шампон во водата(еден литар вода, една лажица бебешки шампон). Покиснете ја еден  час, а потоа извадете ја, истискајте ја и ставете ја помеѓу два пешкира 10 минути. Потоа истегнете ја до оригиналната големина , ставајќи нешто тешко на краевите и така оставете ја да се исуши.

Со брич отстртранете ги топчињара ткаенина од облеката

748305-650-1448125003-79871

Избелени фармерки

747705-650-1448125003-1

Ставете половина чаша оцет во машината кога ќе перете фармерки. На тој начин ќе спречите да избелат.

Чистете ги чевлите од превртена кожа со гума за бришење

748005-650-1448125003-16112510-R3L8T8D-650-8c0ec0ff30c9d58777421c09096e92a8

Измешајте млеко за чистење лице со сода бикарбона во еден сад, земете стара четка за заби и чистете ја гумата од патиките. Ќе станат како нови.

748205-650-1448125003-21

За да не се откопчува патентот од фармерките, ставете метална алка од клучеви на патентот и кога ќе го закопчате само закачете ја алката на кочето.

747655-650-1448125003-1-3

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.