Познати парови на кои сме заборавиле

0

Животот на познатите лица од Холивуд постојано е под будното око на јавноста. Нивните кариери, среќни и тажни љубови, социјален живот сè друго што е од интерес на жолтиот печат кој ги следи во чекор.

Низ годините, бевме сведоци на многу врски меѓу нив, а на некои веќе сме подзаборавиле. Ние решивме да ве потсетиме на најголемите љубови во Холивуд од минатиот век

Колегите од филмот “Me, Myself and Irene” , Џим Кери и Рене Зелвегер беа верени од 1999 до 2000 година.

14580557_10211312554317462_1926017934_n

Пред врската со Бен Афлек, Џенифер Гарднер беше во брак со ѕвездата на Scandal”, Фоли, од 2000 до 2003 година.

14619980_10211312554597469_303186586_n

Ричард Гир и Синди Крафорд беа во брак од 1991 година до 1995.

14610660_10211312554477466_1549889698_n

Кифер Сатерленд и Џулија Робертс беа верени, а наводно во јули 1991 година, таа ја откажала свадбата три дена пред закажаниот датум.

14556120_10211312554357463_1290575051_n

Рајан Рејнолдс и Аланис Морисет ја раскинаа свршувачката во 2007 година.

14568963_10211312554637470_126076510_n

Андре Агаси и Брук Шилдс беа заедно од 1993 до 1997 година, врска која заврши со брак, кој пак го раскинаа во 1999 година.

14593346_10211312554437465_230972842_n

Хелен Хант и Хенк Азариа беа во врска од 1994 година, а се венчаа во 1999, но се разведоа 17 месеци подоцна.

14593373_10211312554517467_734204448_n

Кејти Холмс и Крис Клеин се запознаа во 2000 година, за свршувачката ја објавија во 2003 година. Во 2005 -тата ја откажаа, а кусо потоа Холмс се омажи за Том Круз.

14580441_10211312554397464_1250235615_n

Блузи 5 месеци откако се земаа, Џенифер Еспосито и Бредли Купер во декември 2006 година, тие ја најавија разделбата.

14568944_10211312554557468_111971346_n

Лени Кравитц и Адриана Лима почнаа да се гледаат во 2001 година. Се верија во 2002, но истата година ја завршија веридбата.

14580527_10211312554677471_817156794_n

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот