Погледнете го новиот додаток во возниот парк на Австралиската полиција

0

После неколкуте спортски автомобили кои веќе ги поседуваат, полицијата во Нов Јужен Велс во Австралија доби уште еден спортски автомобил кој ќе им биде одлично засилување во обавувањето на дневните задачи.

лексус 2

Се разботи за еден од најбрзите модели на Lexus-Lexus RC F, кој под предниот поклопец крие масивен 5.0 литарски V8 мотор со 477 коњски сили, и е како створен за бркотници со криминалците. Но сепак, од полициската управа велат дека овој автомобил ќе се користи пред се за потребите на кампањата за промовирање безбедно возење.

лексус

Иако според возниот парк тие сеуште не можат да се мерат со колегите во Дубаи, се чини како се на добар пат да ги стигнат, а овој моќен Lexus сигурно ќе им помогне во тоа.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.