Почнува 28. Саем на книга

0

Една од најзначајните културни манифестации Саемот на книгата почнува од утре, 12 април, а ќе трае до 18. април. Свеченото отворање ќе биде вечер со почеток во 19 часот.

На саемот, како и секогаш, ќе има најголема концентрација на дела дела од домашни и странски автори, современи и класични литературни дела, стручна научна и белетристичка литература, учебници и училишни прирачници, енциклопедии и дела од областа на културата и уметноста.

Предвидени се и литературни читања и обраќања на еминентни автори од оваа област кои одново ќе ја истакнат моќта на книжевните дела како суштински фактор за културното творештво на секој народ.

Клуб Матица, заедно со Изворска и Hybread.mk ќе бидат дел од овој настан, а вие ќе имате можност да го проследите заедно со нас. Купете книга од Матица, добијте подарок од Hybread.mk и освежете се со Изворска на штандот на Клуб Матица.

12966293_1174118129287575_1565686937_n

Погледнете ја агендата:

Вторник 12.04

Блаже Миноски – 12часот

Илина Ведран – 18часот

Среда 13.04

Трајче Кацаров – 12часот

Милош Димоски – 18часот

Четврток 14.04

Ѓорѓи Барбароски – 12часот

Ксенија Николова – 18часот

Петок 15.04

Добре Тодоровски – 12часот

Ана Бунтевска- 18часот

Сабота 16.04

Ана Јовковска -18часот

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.