Почна второто издание на Health, Fitness & Wellness Expo

0

Време е за враќање во форма! Почна второто издание на Health, Fitness & Wellness Expo.

HFW Expo – Единствениот настан каде ќе имаме прилика на едно место да се информираме за најквалитетните и најновите содржини поврзани со фитнесот, здравјето и здравата храна, негата и грижата за телото и духот. Само еден викенд секоја година, не ја пропуштајте единствената прилика да се информирате за СИТЕ најнови програми за вежбање, да дегустирате и подготвувате вкусна, здрава и органска храна, да испробате голем број на спортски и фитнес активности, но и разни третмани и масажи, да добиете совети за подобро здравје од врвни специјалисти и при тоа – максимално да се забавувате.

flaer1

Погледнете ги сите (над 50) учесници од областа на здравјето, фитнесот и велнесот кои на посетителите ќе им понудат разни промоции, дегустации, наградни игри и многу други изненадувања. Можете да ги погледнете на овој линк.

Не пропуштајте да се приклучите на богатата интерактивна и едукативна програма со преку 30 работилници, тренинзи, настапи и предавања. Програмата погледнете ја овде.
Здравиот животен стил не познава граници! Овој настан е создаден за сите, од најмладите до највозрасните посетители, без разлика дали професионалци или рекреативци и ентузијасти, буквално за секој кој се води по мотото “во здраво тело – здрав дух” и се грижи за своето здравје и благосостојба.

flaer 2

Супер новост и за сите родители – дојдете со вашите најмили бидејќи настанот ветува забава за целото семејство! На настанот ќе има и специјално осмислен Kids Corner, со интересни работилници со стручни и професионални тимови, кои ќе имаат за цел преку игра и забава да ги едуцираат дечињата за важноста на стекнувањето здрави навики од најрана возраст.

 

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.