Почина Диџеј Бабура

0

Рано утринава по кратко боледување на 44 годишна возраст почина Љупчо Петровски познат како Диџеј Бабура. Тој беше беше еден од значајните музички имиња на македонската сцена кој беше дел од модерната клубска и радио сцена.

Кариерата ја почна во радио “Мега ФМ“, а потоа продолжи во “Антена 5“, се додека целосно не се префрли во “Сити радио“.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.