Плисирани здолништа и оваа пролет!

0

Почетокот на пролетните денови повторно е одбележан со трендот на плисирани здолништа. Овој тренд ја истакнува женската фигура до доза на суптилност.

Неколку сезони по ред плисираните форми се во мода, а доколку го погледнете уличниот стил за време на модните случувања или пак модните блогови на познатите блогерики, ќе забележите дека и оваа пролет плисираното е повторно хит.

zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-plise-suknje-i-haljine-1 (8)

Најчесто девојките носат макси плисирани здолништа, но одлично прилегаат и миди здолништата.
Монохроматскиот избор на плисирани здолништа е едноставен, но модерен и лесно може да се комбинира со останатите детали од стајлигот.
Покрај тоа, овие здолништа нудат вистински комфорт за било која пригода, што е дополнителна причина да се  омилени кај девојките.

zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-plise-suknje-i-haljine-1 (3)

Плисираните здолништа може да се најдат во секоја боја и дезен. Овие здолништа се одлични ако имате многу слаба фигура. Со фалитите ќе добиете позаоблен изглед на куковите.

zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-plise-suknje-i-haljine-1 (1)

Внимателно доколку имате вишок на килограми. Ако плисираното здолниште е од покрут материјал може да направи визулено да изгледате пошироко во колковите.
Со плисираните здолништа можете да  носите со чевли по ваш избор. Балетанки, високи потепетици, сандали или патики.

Погледнете ја галеријата што ја подготвивме за вас.
zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-plise-suknje-i-haljine-1 (2)
zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-plise-suknje-i-haljine-1 (4)
zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-plise-suknje-i-haljine-1 (7)
zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-plise-suknje-i-haljine-1 (9)
zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-plise-suknje-i-haljine-1 (10)
zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-plise-suknje-i-haljine-1 (11)
zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-plise-suknje-i-haljine-1 (12)
zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-plise-suknje-i-haljine-1 (13)
zenski-magazin-moda-trend-prolecni-trend-plise-suknje-i-haljine-1 (14)

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот