Песни кои ќе ги слушаме летово

0

Со летото кое ѕирка зад аголот, ќе ви биде потребна листа на песни што ќе сакате да ги слушате во вистински момент. Ние ви ги презентираме најавените летни хитнови за следните неколку месеци.

Into to you – Ariana Grande

hbz-the-list-summer-songs-ariana

Сингл од албумот Dangerous Woman. Иако младата пејачка не многу позната кај нас, оваа песна се предвидува да стане голем летен хит.

Sorry – Beyonce

hbz-the-list-summer-songs-beyonce

Фантастичен сингл од албумот “Lemonade”. Ако нешто не научи овој албум е тоа дека секоја жена е важно да биде силна и независна.

“This Is What You Came For” на Calvin Harris feat. Rihanna

hbz-the-list-summer-songs-calvinharris

Кога две големи музички имиња ќе соработуваат заедно, знаете дека има нов хит на сцената.

“Can’t stop the feeling!” на  Justin Timberlake

hbz-the-list-summer-songs-jt

Џастин знае како да направи песна и таа да биде слушана. Ова е песна која се слуша во интимни моменти додека уживате во духот на летото.

“HandClap” од Fitz & the Tantrums

hbz-the-list-summer-songs-fitzandthetantrums

Песна за добро утро во летото.

“Black Flowers” на Kevin Morby

hbz-the-list-summer-songs-kevin-morby

За летно “кулирање”… Одлична музика

А сега, летото може да почне!

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот