Пако Осуна – музички електро спектакл што не се пропушта!

0

Скопје повторно живее во духот на електронската музика и сцена.

За првпат во градот со свој диџеј сет ќе го чуеме Пако Осуна – шпанскиот суперстар диџеј. Тој ќе настапи на 25-ти февруари во ВИП Арена „Борис Трајковски“.

Забавата ќе биде по сите светски стандарди – со ласерско шоу, најквалитетен саунд систем, лед екрани, танчерки, а како загревање пред Осуна, ќе настапи Дј Никифор.

Сите љубители на електро, техно, денс и хаус музиката ќе може да купат билети за настанот во „Пола Југотон“ или на kupikartizase.com по цена од 500 денари.

Забавата започнува во 22:30. Ве очекуваме.

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот