Нега и убавина со домашна маска од млеко

Млекото може да ја направи вашата кожа сјајна и нежна, па не е ни чудно што жените во минатото го користеле како главен бјути...

Есенски десерт од јаболка

Прво во еден сад ги ставаме јајцето, млекото, солта, брашното, пецивото, стевијата, миризливите зачини и на кратко ги соединуваме со миксер. Сега измиените јаболка...