Ова е новиот дом на Амал и Џорџ Клуни

0

Тие се една од најпознатите двојки во светот. И од неодамна, Џорџ и Амал Клуни имаат нов стан, во срцето на Њујорк.

Станот се наоѓа во прекрасна резиденцијална зграда, целата изработена од стакло. Зградата ќе биде готова во 2017 година, а станот се наоѓа на најгорниот кат. Цената не се открива, иако најевтиниот стан е 2,6 милиони долари.

Во јавноста се појавија слики од планот на архитектот кој веќе работи на неговото уредување. И бидејќи во голем дел е готов, Амал и Џорџ ќе можат да се вселат веднаш штом зградата ќе се пушти во употреба.

luksuz-enterijer-kuce-poznatih-kluni-1 luksuz-enterijer-kuce-poznatih-kluni-2 luksuz-enterijer-kuce-poznatih-kluni-3 luksuz-enterijer-kuce-poznatih-kluni-4 luksuz-enterijer-kuce-poznatih-kluni-5 luksuz-enterijer-kuce-poznatih-kluni-6 luksuz-enterijer-kuce-poznatih-kluni-7 luksuz-enterijer-kuce-poznatih-kluni-8

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.