Ослободете ги сите сетила

0

За совршен подарок никогаш не треба да барате причина и повод. Сoвршениот подарок сам по себе го налага тоа. Дајте му значење на овој ден со тоа што ќе го одберете парфемот кој ќе биде вистинско изненадување за вашиот сакан. Денеска ја славиме љубовта преку мирисните сетила кои ги буди Gentlemen Only Casual Chic

Како дама, сигурно би сакале да се движите до него или да го држите за рака човекот кој прави да се чувствувате посебно, а Gentlemen Only Casual Chic само го дополнува ефектот на совршенство.

13001036_10209829941373065_4917865871816516538_n

Големите имиња имаат своја историја зад себе. Класичната варијанта на Givenchy Gentlemen  датира од 1974 година. Неговото продолжение се појави во 2013 година, Gentlemen Only, a потоа во 2014 следеше Gentlemen Only Intense, за следната година мажите да бидат освоени од Givenchy Gentlemen Only Casual Chic.

Тоа е парфем кој е наменет за заводлив и елегантен,  опуштен, шармантен и духовит маж со стил. Накратко, тоа е идеалниот маж која секоја жена го посакува.

Неговото заштитно лице е актерот Сајмон Бејкер, човекот по кој воздивнуваат жените, а името на неговиот креатор е Жан Жак.

Шарм, елегантност, заводливост и мистика која трае, карактеристики на совршена врска, тоа Givenchy Gentlemen Only Casual Chic!

13043383_10209829923532619_3744928904939072656_n

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот