Омиленото место на Јелена Ѓоковиќ во семејниот дом во Монте Карло

0

Кај и да си дома си! Ви го откриваме најомиленото домашно катче каде Јелена, споругата на Ѓоковиќ обожува да го поминува поголемиот дел од времето…

Сите членови на фамилијата Ѓоковиќ имаат свое омилено место во домот каде најчесто сакаат да го поминат слободното време. На инстрагам профилот на Јелена забалежавме дека на милата пудлица Пјер, омилено место му е балконот кој што Ѓоковиќ го користи за утрински јога вежби.
Capture
Таа објави и фотографија со своето синче Стефан свирејќи на клавир.
1Јелена е многу искрена при поделување на своите фотографии со фановите на социјалната мрежа инстраграм па напиша:
„Правам типична грешка додека работам. За да сум повеќе продуктивна и ефикасна, ставам се што може да ми затреба во непосредна близина, за да не треба да станам и да ја прекинам работата. А се што ми треба е храна, како што гледате“.
Capture 2Таа и самата вели дека се работи за исклучиво здрава храна, но сепак вели и дека е лоша навика, бидејќи во спротивен случај би требало да ја прекинува работата на половина час.
Со враќањето од Луксембург каде таа учествуваше во меѓународната конференција за информации во технологијата, објави слика со интресни содржини од книгите кои моментално се најактуелни на нејзините полици:
„Доме слатки доме“ и „Мама е дома“ се два хаштага со кои фановите беа воодушевени- како ви се допаѓаат овие домашни места на семејството Ѓоковиќ?
Capture 3
При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.

Остави коментар