“Огнена љубов” премиерно во Крива Паланка

0

Вчера во Центарот за култура во Крива Паланка премиерно беше изведена „Огнена љубов“, претстава во режија на Глигор Цветковски.

Ова е дванаесета театарска пиеса во негова режија на матичната сцена, а овој пат станува збор за адаптирана верзија на текстот „На игла“ од српскиот драматург Владимир Ѓорѓевиќ.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот