Од стара маичка до нова чанта

0

Малите детали предизвикуваат големи промени. Затоа, пробајте нешто ново и креативно во животот, па од некоја стара маичка направете си нова чанта.

Оваа едноставна „направи сам“ формула ќе ви помогне да изработите нешто интересно и уникатно. Треба само да ги следите овие три чекори:

1.Одберете памучна маичка која е широка кај рамената, за да ви биде поедноставно ако носите тешки работи. Свртете ја од внатрешната страна и направете цик-цак шав по нејзиниот долен раб, а над него направете еден рамен шав.

2. Исечете го евентуалниот вишок од ткаенината (ако е маичката полутркалезна или предолга долу.

maxresdefault-1

3. Направете цик-цак шав на аглите за да го зајакнете дното на чантата.

Вашата чанта е подготвена за да ја наполните и да излезете со неа на рамо!

 

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.

Остави коментар