НОВИ КОЛЕКЦИИ И САЕМСКИ ПОПУСТИ ОД ДОРМЕО

0

Уникатните вселенски мотиви од колекцијата Дормео Dreamspace ќе направат децата да спијат со ѕвездите во удобноста на детската соба, а се дизајнирани од младата дизајнерка Клавдија Пеперко, победникот на меѓународниот натпревар за дизајн на Дормео.

Оваа детска колекција што се состои од перници, јорганчиња, заштитни прекривки, постелнина и неодоливо меко тепихче од мемори пена, а можете да ја најдете на овогодинешниот Саем на Мебел (Вип Арена „Борис Трајковски“, Хала 3) .

Дормео донесе и многу нови колекции што потрошувачите долго и нетрпеливо ги очекуваа, како колекцијата за бања Fantasia, постелнините во четири бои со дизајн на пеперутки Primavera, како и колекцијата Dormeo GO куфери и ранци која е дизајнирана, произведена и тестирана според највисоките стандарди за квалитет.

Но она што радува голем дел од потрошувачите се 20% попуст на сите Дормео душеци, огромни попусти на перници, како и до 50% попуст на Дормео наддушеци.

Саемските попусти важат само до недела, 14ти Октомври. Затоа не чекајте, посетете го Дормео на Саемот на Мебел или кликнете ТУКА!