Новата офанзива на CITROËN почнува сега!

0

Енергија, разноликост, уникатност и неодоливост – тоа е новиот CITROËN C3.

Автомобил кој ја носи радоста на животот со сите негови лица. Со обоен карактер, новиот C3 ги поместува сите закони на пазарот донесувајќи свежина и оптимизам. Тоа е делот од сложувалката кој ви недостига.

13942337_10210756315931850_705286945_n

Првата работа која ќе ја забележите е неговата оригинална архитектура и графички елементи кои се спој на енергичност и чувство на доверба. Авантуристички стил со богат капацитет за персонализација.

Новиот C3 внесува свежина во светот на автомобилизмот, а тоа е индивидуалноста која ја посакувате. Вашиот  CITROËN C3 ви додава француски кул шмек кој ќе ве издвои од толпата.

13942644_10210756315971851_1248147434_n

Но тоа не е сè! Новиот CITROËN C3 раскажува за своите авантури на сопствената Facebook страница.

Карактерен и идеално поврзан со своето време ги споделува своите авантури на сопствената Facebook страница, лансирана на  22 јуни 2016. Цело лето, фановите преку фотографии и видеа ги следат авантурите се до неговото комерцијално лансирање во ноември.

cl-16.061.035

Нема предрасуди, само позитивно искуство кое се споделува со сите.  Од првата личност со која се запознал до последниот настан на којшто учествувал, новиот C3 нѝ открива што всушност претставува, што доживува. А сето тоа е проследено со оптимизам и забава.

cl-16.061.037

Со камерата ConnectedCAM CitroenTM инсталирана на горниот дел од ветробранското стакло, новиот C3 споделува фотографии и видеа : #FromMyConnectedCAM. Ја надлетува целата планета во потрага по најубавите пејсажи и моментално ги објавува на Facebook.

ConnectedCAM CitroënTM постанува сведок на сопствените искуства: со едноставен клик, новиот C3 фотографира или прави видеа од тоа што го гледа и го споделува на социјалните мрежи. Со камера од 120°, full HD, и 2 милиони пиксели, вграден GPS и внатрешна меморија, новиот C3 е во дух со своето време кој непрестанува да изненадува.

13933176_10210756316211857_35224216_n__1470660894_46.217.167.243

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.