Новата колекција на MAC – Boom Boom Bloom од вчера официјално и во Македонија

0

Цветот на јапонските цреши е знак дека пролетта е веќе тука. Новата сезона може да почне во боите на Boom Boom Bloom колекцијата на MAC чија официјална промоција беше вчера во MAC Store Скопје.

На промоцијата MAC PRIVIEW NIGHT беа поканети македонските медиуми, блогери и мејкап артисти кои први имаа можност да се запознаат со новитите.

Оваа сезона сите нијанси се свежи пролетни бои спакувани во цветни амбалажи. Најдете го Вашиот омилен Fix+спреј, руменило, сјај, сенка и уште многу други производи пропратени со цветни мотиви.

При објавување на  материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.