Видео кое ја најавува новата сезона на предизвици и големи успеси – “Брејк а Лег“

0

Мисијата на училиштето за модерни танци “Брејк а Лег“ е едукација, вежбање, каде преку забава најмладите се запознаат со модерниот танц. Токму дел од екипата на “Брејк а Лег“ за две недели ќе настапи на Светското првенство во ХипХоп, кое за две недели ќе се одржи во Грац, Австрија.

А за тоа како се подготвуваа и како ќе изгледаат на сцена зборува следното видео кое воедно ја најавува новата сезона на предизвици, нови натпревари и големи успеси.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот