Нова техника за најубави велигденски јајца

0

Големиот празник Велигден полека наближува, а овој период е идеален да почнете да размислувате како ќе ги обоите јајцата.

Дури и традиционално да применувате некоја своја метода, дефинитивно ќе се премислите и ќе посакате годинава јајцата да ги боите со помош на свилен принт материјал.

Постапката воопшто не е комплицирана, а најважно е каква текстура ќе си изберете. Од видеото во продолжение погледнете, а потоа почнете ја потрагата по свилен материјал.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.