Нова MAC Dazzleshadow Liquid колекција

0

Маѓепсајте, хипнотизирајте и инспирирајте.

MAC ви претставува потполно нови волшебни Dazzleshadow Liquid сенки за очи.

Колекцијата содржи нијанси блескави како дијаманти, но и оние со суптилен сјај, па се до ледено хроматски нијанси.

Dazzleshadow Liquid  сенките имаат интензивен сјај, кој остава брилијантна трага на вашите очи.

Содржи лесна формула која нежно се приспособува на капакот на очите.

Колекцијата е достапна во MAC Skopje City Mall.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.