Нова формула за намалување на целулитот

0

Жените секогаш се трудат да направат промени на своето тело, односно да го подобрат неговиот изглед. Најчесто тоа успева, ако се направи на вистинскиот начин. Една од работите кои би сакале да ги променат е да го намалат од целулитот кој речиси кај секоја втора жена се појавува.

Причините за тоа се уште се под знак прашалник, но тоа што го знаеме е дека има начин и решение за тоа – Avon Solutions Thermal – Active!

Имајте обликувано тело и намален целулит за само 4 недели со новиот термоактивен серум со Л-карнитин. Ги топи маснотиите во клетките на кожата и веднаш ја загрева, стимулирајќи ја микроциркулацијата. За да го забрза процесот на впивање на активни состојки.  Благодарение на тоа:

  • Намалува целулитот
  • Помага при слабеење

Вашата убавина нека биде со цел – AVON!

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.