Нов успех на Брејк а Лег

0

Од светското првенство во хип-хоп што се одржува во Грац, Австрија, претставниците на танцувачкото студио Брејк а Лег ќе се вратат со неколку признанија за нивната исклучителна работа.

Огромен успех постигнаа Антевска Деа, која освои прво место и Бенџамин Џафери кој освои второ место во поединечна конкуренција на Универзијадата што се одржа во склоп на Светското првенство.

14741117_10154554244803286_306475375_n 14813704_10154554245733286_1910283661_n

Во екипна конкуренција, меѓу 20 формации, децата од студиото изборија пласман во финалето на Светското првенство и завршија на одличното петто место.

14813745_10154554246283286_66478889_n

Во конкуренција на мајки, Break-a-leg Mamas завршија на деветттото место.

14800664_10154554246923286_1630312103_n

И ние се гордееме со вас и со вашиот огромен успех!

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот

Остави коментар