Нов кармин од Clinique – Dramatically Different Lipstick Shaping Lip Colour

0

Дали сакате повеќе драма во секојдневието? Во тој случај, време е за нешто ново и впечатливо, кармин кој ја има бојата што ја обожавате.

Dramatically Different Lipstick Shaping Lip Colour нов кармин од Clinique.

Со богата и хидрирана текстура и боја, Clinique повторно докажува дека се грижи за негата на Вашите усни.

Dramatically Different Lipstick не само што ја носи бојата која што ја сакате, туку ги дефинира усните, веднаш обезбедувајќи мазен изглед кој остава впечаток.

По нанесување, како поминува време, неговата дефиниција се подобрува се повеќе.

Палетата на бои е голема, а изборот извонреден.

Се нанесува на чисти усни, без основа, а може да се комбинира и со молив за усни во соодветна боја.

Одличен изглед во комбинација со нега на усните – Dramatically Different Lipstick Shaping Lip Colour!

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.