Ноќна магија со GLAMGLOW – разбудете се со кожа подготвена за шминка

0

Ноќна магија за Вашата кожа!

Со единствената 2 во 1 / серум и крема трансформирајте ја кожата преку ноќ и прирпремете ја за шминка веќе следниот ден.

GLAMGLOW DREAMDUO е ноќен третман кој моментално ја регенерира Вашата кожа и исто така може да се користи преку ден за континуирано убава кожа.

DREAMSERUM – е првиот чекор во ноќната магија. Наменет за лицето и вратот со прекрасна бела, перласта текстура овој серум и крем е збогатен со екстракт од зелено кафе и листови од зелен чај благодарејќи на TEAOXI технологија. Антиоксидансите и витамините кои ги содржи овој серум овозможуваат беспрекорна ноќна заштита и регенерација на кожата.

Dreamserum интензивно ја регенерира и зголемува енергијата на кожата и го активира нејзиниот природен сјај.

DREAMSEAL – вториот чекор во ноќната магија е оваа сива, мирисна текстура која овозможува нега нежна како вода со помош на хијалуронската киселина и мозуку зелената алга која е потребна за зголемување на волуменот на кожата и за обнова на нејзиниот природен сјај.

Dreamseal ја хидратира и балансира кожата и го враќа младешкиот сјај.

Совршен пар за крајна утринска блескавост е маската за лице – Supermud.

Со GLAMGLOW DREAMDUO ноќната магија може да започне и нека трае цел ден потоа.

 

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.