Ноември и декември-месеци на Leffe!

0

Ако сте од луѓето кои сакаат и препознаваат квалитет, тогаш сигурно ќе го препознаете белгискиот квалитет на Leffe. Ова е пијалак за вистински љубители на пивото.

Штом пробате еднаш, ќе сакате да пробате повторно. Но, не мора да одите до Белгија или друга странска земја – сега едно од најдобрите странски пива го имате во Македонија.

Дистрибуцијата за Leffe ја има компанијата „Глобал Ивент“, единствени кои ја поседуваат лиценцата кај нас. Следните два месеца, ноември и декември, се месеци на Leffe!

Најдоброто белгиско пиво ќе го добиете по цена од 80 денари. Наместо досегашната наметната цена од 140 денари, конечно Leffe со реална цена, благодарение на „Глобал Ивент“.

За еден пакет белгиско Leffe, добивате оригинал кристална чаша Leffe, чија вредност е 399 денари. Не ја пропуштајте оваа шанса!

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот

 

Остави коментар